Vila Petrov, 2020

Lokace: Petrov u Prahy,  Investor: Soukromý, Zastavěná plocha: 619m2

 
   
Urbanistické řešení

Parcela se nachází v prudkém svahu, který se svažuje ze severu na jih. Příjezd na pozemek je ze severní strany. Parcela má velkou zahradu. Se zahradou sousedí další rodinné domy a rekreační objekty. Výhled z parcely je do malebného údolí.

Architektonické řešení
Vila je navržena ve dvou hlavních hmotách, které jsou zasazeny do svahu. Nadzemní podlaží je půdorysně o dost větší a přesahuje přes podzemní podlaží, které tvoří jeho podestu a je ze severní strany zapuštěno do svahu.
K hmotě domu je přidána také hmota terasy a bazénu, které doplňují terasovitý charakter domu.
   
   

Půdorys 1.NP 
Půdorys 1.PP

 

 

Dispoziční řešení a interiér
V prvním nadzemním podlaží se nachází vstup do objektu. Prosklená vstupní hala rozděluje dům na dvě části – obytnou a soukromou část. Zároveň nabízí hned při vstupu výhled do krásného údolí.
   
 
   
V části obytné se nachází obývací pokoj s kuchyní a jídelnou, na který navazuje ještě spíž a prádelna.
   

 

   
Obývací pokoj je umístěn ve vyše položeném podlaží hlavně kvůli krásnému výhledu do okolí. Interiér je laděn v čistých světlých barvách. Doplňují ho výrazné obrazy, které speciálně pro tento interiér navrhl umělec Martin Sněhota.

   
 
   

Soukromá část navazuje na garáž, která je vystrčena blíže vstupu. Garáž odpovídá velikostně parkování pro dvě auta, je zde také prostor pro dílnu a zaparkování motorek.

Soukromá část dále obsahuje hlavní ložnici se soukromou koupelnou a šatnou, dětský pokoj/pracovnu se samostatnou koupelnou a záchodem. Koupelna a wc je přístupno také z garáže a vstupní haly.

   

   
Podzemní podlaží je tvořeno dětskými pokoji, pokojem pro hosty, menší kuchyňkou, šatnou, koupelnou a technickou místností.

Materiálové řešení
Materiály vily jsou voleny ve světlých barvách. Pro hlavní hmotu domu je volena bílá omítka, částečně také bílý kamenný obklad. Výrazné jsou také prosklené plochy domu.