trojanovice0.jpg
trojanovice1-1.jpg
trojanovice4.jpg
trojanovice3.jpg
trojanovice2.jpg

Přístavba k rodinnému domu a návrh interiéru

Trojanovice, 2017

PŘÍSTAVBA K RODINNÉMU DOMU

Majitelé rodinného domu milovali vaření a nebyli spojeni se svoji stávající mrňavou kuchyní. A tak se rozhodli pro razantní řešení, přístavbou zvětšili nejen kuchyň, ale taky doplnili prostor o zcela novou velkou jídelnu.

NOVÁ DISPOZICE

Přístavba slouží hlavně jako rozšíření obytného prostoru rodinného domu. Spojuje obývací pokoj s kuchyní, vzniká zde nová jidelna a zároveň je celý prostor prosklennými stěnami propojen se zahradou.

Stávající stav

Navržená přístavba

Strop přístavby je dorovnán podhledem ze sádrokartonu na úroveň stropu kuchyně. Uprostřed stropu přesně nad jídelním stolem je umístěn hliníkový světlík.

ŘEŠENÍ EXTERIÉRU

Nebylo jednoduché se přístavbou na rodinný dům napojit. Prostor obývacího pokoje je převýšený a prostor kuchyně zase ne, střecha rodinného domu má tak různý charakter a do toho jsou na ní vikýře, které jsme museli při návrhu zohlednit.

Stávající stav

Navržená přístavba

 

Střecha přístavby se snaží charakterově odpovídat, co nejvíce stávajícímu domu. Je pro ni použita rovněž stejná střešní krytina z pálených tašek.

Stěny přístavby jsou z větší části prosklenné. Plné části jsou obloženy dřevem, stejným jako je obložen štít domu.

NÁVRH NOVÉ KUCHYNĚ A ŘEŠENÍ INTERIÉRU

Původní interiér domu byl řešen spíše venkovským stylem, zatímco novou kuchyň a jídelnu si investoři představovali v moderním duchu. Navíc chtěli investoři aspoň v nějaké míře použít dvířka z masivu stávající kuchyně. Z návrhu kuchyně se stala tedy vyloženě skládačka, ale kombinací s bílými hladkými plochami se podařilo interíér zmodernit, prosvětlit a přitom nenarušit stávající ráz domu.

Otázkou bylo taky, jak napojit strop přístavby na převýšený prostor obývacího pokoje. To jsme vyřešili dřevěným orámováním průchodu, které jednotlivé prostory zároveň odděluje i spojuje.

With: Josef Řezníček Location: Trojanovice Type and year: Interior Design, 2017 Status: Completed