trojanovice0.jpg
trojanovice1-1.jpg
trojanovice4.jpg
trojanovice3.jpg
trojanovice2.jpg

Extension of a detached house and interior design

Trojanovice, 2017

EXTENSION OF A DETACHED HOUSE

The owners of the detached house love cooking and but their old kitchen was very small and unsatisfying. They have chose for a strong solution. They decided not only enlarge the kitchen but add a new dining romm, too.

NEW LAY-OUT

The house extension is mainly used as enlargement of the living space of the house. IThere is a new dining romm which connects a living room with a kitchen. The new dining room is connected with exterior garden because of a glass walls.

Stávající stav

Navržená přístavba

The height of the new dinig room ceiling is the same as the height of the kitchen ceiling. There is an aluminum skylight in the center of the ceiling just above the dining table.

EXTERIOR

Nebylo jednoduché se přístavbou na rodinný dům napojit. Prostor obývacího pokoje je převýšený a prostor kuchyně zase ne, střecha rodinného domu má tak různý charakter a do toho jsou na ní vikýře, které jsme museli při návrhu zohlednit.

Stávající stav

Navržená přístavba

 

Střecha přístavby se snaží charakterově odpovídat, co nejvíce stávajícímu domu. Je pro ni použita rovněž stejná střešní krytina z pálených tašek.

Stěny přístavby jsou z větší části prosklenné. Plné části jsou obloženy dřevem, stejným jako je obložen štít domu.

INTERIOR DESIGN AND NEW KITCHEN

Původní interiér domu byl řešen spíše venkovským stylem, zatímco novou kuchyň a jídelnu si investoři představovali v moderním duchu. Navíc chtěli investoři aspoň v nějaké míře použít dvířka z masivu stávající kuchyně. Z návrhu kuchyně se stala tedy vyloženě skládačka, ale kombinací s bílými hladkými plochami se podařilo interíér zmodernit, prosvětlit a přitom nenarušit stávající ráz domu.

Otázkou bylo taky, jak napojit strop přístavby na převýšený prostor obývacího pokoje. To jsme vyřešili dřevěným orámováním průchodu, které jednotlivé prostory zároveň odděluje i spojuje.

With: Josef Řezníček Location: Trojanovice Type and year: Interior Design, 2017 Status: Completed